Lion’s Mane (Hericium erinaceus) tõstab sinu kognitiivsed võimed uuele tasemele.

 

Sa peaksid Lion’s Mane seent kasutama, kui soovid:

  • Oma lühimälu parandada
  • Oma keskendumisvõime uuele tasemele tõsta
  • Tugevdada oma närvisüsteemi
  • Ennetada pärilike haigusi nagu Alzhaimeri tõbi, Parkinsoni tõbi, dementsus jms

 

Ajalugu

See seen sai nime oma erilise välimuse järgi. Sel puudub harjumuspärane seene kuju (jalg, mille otsas istub kübar) ning see meenutab pigem isalõvidel kaelas olevat lakka, või koske.

Traditsioonilises Hiina meditsiinis kasutati Hericium erinaceuse seent eelkõige kõhu ja seedimisega seotud vaevuste, seal hulgas ka vähi raviks. Seda kasutati ka keha üldise tasakaalu taastamiseks, seene põletikuvastase, anitbakteriaalse ja immuunsüsteemi optimeerivate omaduste pärast.

Mis selle eriliseks teeb?

Lion’s Mane seent eristab teistest superseentest tema mõju meie ajutegevusele. Tal on võime parandada ja taastoota neuroneid meie kehas, mis avaldab otsest mõju meie kognitiivsetele võimetele. Sel seenel on võime stimuleerida meie mõtlevaks elutegevuseks vajalike närvikasvufaktorite (NGF) kasvu. NGF’id on piltlikult öeldes need, mis meid mõtlevaks ja mälu kasutavaks inimeseks teevad ja just seetõttu kasutatakse Lõvilaka seent selliste neuroloogiliste haiguste raviks nagu Alzhaimeri tõbi, Parkinsoni tõbi, dementsus ja mitmed teised haigused, mida põhjustab närvikasvufaktorite juurde tootmise peatumine.

Igapäevases elus on see superseen abiks, et parandada sinu lühiajalist mälu ning kognitiivseid võimeid. Näiteks peale Four Sigmatic Lion’s Mane sisaldusega seenekohvi joomist võid tähele panna, et suudad tunduvalt paremini keskenduda ning olla seeläbi produktiivsem. Pikaajalise tarbimise tulemusena võid täheldada üldist rahunemist, suutes hoida pilt selge ja tegeleda sulle oluliste asjadega.

Lisaks Hericium erinaceus võimsatele ajutegevust mõjutavatele funktsioonidele, on see ka äärmiselt maitsev söögiseen. Selle parimate omaduste nautimiseks ei ole vajalik ekstraktsioon, võid selle ka lihtsalt pannil pruunistada ja nautida. Tekstuurilt ja maitselt meenutab see ehk natuke kalmaare, mistõttu ongi see seen paljudes Aasiapärastest söökides liha asendajaks. Kuigi Eestis seda looduslikult ei kasva, on võimalus selle kasvatamiseks vajalikud vahendid tellida, ning oma aias puupakul kasvama seada.

NGF avastamise eest Nobeli preemia

Närvikasvufaktorite avastaja oli Itaalia teadur Rita Levi-Montalcini, kes selle avastuse eest ka Nobeli preemia sai (1986). Rita oli esimene Nobeli preemia laureaat, kes elas rohkem, kui 100 aastaseks. Ta suri 103 aastaselt ning tema pikaealisuse saladus omistatakse temapoolt tarbitud NGF’i silmatilkadele, mida ta kasutas igapäevaselt viimse päevani. Sel ajal seda veel ei teatud, aga Lion’s Mane (Hericium erinaceus) on kõige külluslikum looduslik NGF’i allikas, mistõttu ei ole meil enam vaja NGF’i tarbida silmatilkadena – piisab ka ühest maitsvast Lion’s Mane seenekohvist või seeneeliksiirist päevas.

Lion’s Mane seent on parim igapäevaseks tarbimiseks kasutada topelt-ekstrakti näol, kus seene parimad omadused on kontsentreeritud vees lahustuvaks pulbriks, mida saad lisada oma kohvile, teele, smuutile või muule meelepärasele joogile. Kuigi kõrvalnähud Lion’s Mane tarbimisel puuduvad (ka väga suurtes kogustes), on selle mõju parim, kasutades kuni 1500mg topelt ekstrakti päevas.

Seenekohvikust leiad Lion’s Mane Four Sigmatic seenekohvist ning Four Sigmatic seeneeliksiirist.