Cordyceps, eestikeeles Korditseps või Hiina Kedristõlvik (Ophiocordyceps sinensis) on laialdaselt kasutatav superseen, mis annab energiat, vähendab väsimust ja tugevdab immuunsüsteemi

 

Uuri kindlasti Cordycepsi kohta lähemalt, kui soovid:

  • Kohvi tarbimist vähendada, või teha oma tavalisest kohvist superkohv
  • Olla kehaliselt võimekam (nii spordis, kui ka voodis)
  • Tõsta energiataset
  • Vähendada väsimustunnet
  • Leevendada astmat või bronhiiti

 

Rohkem hapniku kehas = rohkem energiat

Lihtsustatult öeldes võimaldab Cordyceps’i seen kehasse viia kuni 15% rohkem hapniku, mis suurendab meie füüsilist vastupidavust ja võhma. Võimaldades kehasse rohkem hapniku viia, võib väsimuse vastu toimida tunduvalt paremini, kui tass kanget kohvi.

Lisaks laeb Cordyceps meie sisemisi patareisid (tõstab adenosiintrifosfaadi (ATP) tootmise taset kehas) ning paneb seeläbi meie keha meile energiat ise tootma.

Cordyceps või CordySex?

Korditsepsi seent tarbides kiireneb ka vereringe, mille tõttu kasutavad paljud seda, et oma võimekust ka magamistoas tõsta. Selle “funktsiooni” tõttu on see seen saanud omale ka hüüdnime CordySex.

Ajalugu: ülemeelikud loomad ja rekordeid purustavad Hiina sportlased

Cordyceps seen on Hiina rahvameditsiinis omal kohal olnud juba rohkem, kui 1300 aastat. See seen avastati Himaalajates, kus karjakud avastasid, et nende muidu väsinud loomad (Jakid) olid järsku väga energilised – isegi ülemeelikud. Karjakud uurisid lähemalt ning avastasid, et loomad on põldudelt heinaga koos sisse söönud putukaid, kelle cordyceps oli üle võtnud. See viis kohalike seeni lähemalt uurima ja ka ise proovima.

Laiemat tähelepanu läänemaailmas sai Korditseps peale 93 aasta kergejõustiku MM’i, kus Hiina jooksjad purustasid mitmeid rekordeid. Peale dopinguproove olid nad alati siiski puhtad ning kui küsiti treenerilt, mis neis seda võimaldas, vastas treener “cordyceps”. Pealse seda kasutavad sportlased üle maailma korditsepsi seent oma vastupidavuse tõstmiseks ning treeningutest taastumiseks.

Üks kallimaid toiduaineid maailmas

Metsikut Cordycepsi üldiselt tavakaubanduses ei leia, kuna selle hind on kallim, kui hõbedal ja kullal. Üks kilo looduses kasvanud korditsepsi võib maksta pea 100’000€. Nii Four Sigmatic, kui ka apteegist leitavad Korditsepsi ekstraktid on toodetud laboritingimustes. Vahet tuleb siiski teha, kas seenepuru on topelt ekstrakt, või mitte. Vaid topelt ekstraktsioon annab seenele nii immuunsüsteemi tasakaalustavad, kui ka energiat andvad omadused. Seenekohvikus leiduvad seenejoogid on kõik topelt ekstraktid.

Sobib veganitele

Hoolimata sellest, et looduses kasvav Cordyceps röövib putuka keha, on enamus kaubanduses leiduvast Korditsepsi seenest siiski kasvatatud vegan-sõbralikul moel. Ainult seene viljakeha topelt ekstraktsiooni protsess annab ka sellisel moel kasvatatud Cordyceps superseenele energiat andvad, väsimust vähendavad ja immuunsussüsteemi tugevdavad omadused.